NETSUM ÇÖZÜMLERİYLE KALİTENİZİ BİR ADIM ÖTEYE TAŞIYIN !

 

Otel Otomasyon ve Akıllı Bina Sistemleri Çözümleri

Otel otomasyonlarında 'sunucu yönetimi' ve 'digital signage' kurulumu, kurumsal firmaların ihtiyaç duyabileceği yeni teknolojilerin uygulanması, sistem ve ağ entegrasyonu, güvenlik çözümleri, mühendislik hizmetlerine yönelik ürün tedariki, kurumlara uçtan uca güvenli ve güvenilir iletişim altyapısı ve danışmanlığı, Cloud Services, Disaster Recovery, Kafes Kabinet sistemleri gibi bilişim çözümleri Netsum'un iddialı olduğu faaliyet alanlarındandır.

Çalışma alanını Grid-Cloud hizmetleri, Disaster Recovery çözümleri, barındırma ve veri merkezi hizmetleri olarak belirlemiştir. Otel Otomasyon sistemlerinde Headent, Headent TV, Sma TV, Uydu, IPTV, geçiş kontrol, fiber optik, elektronik otomasyon, kamera, güvenlik sistemleri, yangın algılama, ses ve data konularında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına uygun proje çözümleri sunmaktadır.

Otel otomasyonlarında ve akıllı binalarda en çok talep edilen uygulamalar şunlardır:

**İNTERAKTİF TV**

ITV sisteminin kurulabilmesi için gerekli olan bileşenler interaktif sistem sunucusu, VOD (Video On Demand), AOD (Audio On Demand), sistemi destekleyen LCD TV, klavye ve fare setler, kumandalar, SetBack Box ve switch'lerdir. Bunlar kurulacak olan sisteme göre değişiklik gösterebilir.
Genel olarak odalara merkezden (sistem odası) kablolama yapılmalıdır (Coax, Cat5-6). Seçilecek olan özelliklere göre switch seçimi yapılır. Genelde yönetilebilir Multicast Switch'ler kullanılır. Sistemden çıkan yayın Coax ve Cat5 kablolar ile SetBack Box'lara iletilir ve TV'lere yayın yapılır. TV üzerindeki menü seçimleri ve internete bağlanma gibi özellikler kumanda ve wi-fi klavyeler vasıtası ile gerçekleşir.
Tamamı televizyon üzerinden internette sörf, kişisel maillere ulaşma, film ve müzik satın alma (sisteme yüklediğiniz içerikleri genel alanlarda da paylaşabilir ve yayınlayabilirsiniz), interaktif oyunlar, güncel ve bölgesel hava durum bilgisi, havalimanı durum bilgisi, dünya saatleri, express check-out, oda servisi, çoklu dil desteği, welcome mesajı, kişisel ve grup mesaj gönderebilme gibi modüller en çok talep edilen özelliklerdir.

**RADYO***

Netsum'un önerdiği Speedkey dokunmatik panel, FM radyo dahili stereo amplifikatörü sayesinde lokal müzik ve radyo ihtiyaçları için ideal çözümdür. 40 kanal dijital FM hafızası, otomatik kanal araması, 3 kanal müzik kaynağı girişi özellikleri geniş çerçeve seçenekleri ile sadece işyerleri ve oteller için değil ev kullanıcıları için de uygundur. 12Db ses çıkışı ve kaliteli yayını sayesinde geniş alanlarınızda da pürüzsüz ve net ses alabilirsiniz. Ek ünitelerle daha geniş alanlara da yayın yapma imkanı sunar.

**DOORBELL SWITCH***

Hotel Doorbell sistemi oda içi ve oda dışı olmak üzere iki parçadan oluşur ve sisteme zil bağlanır. DND tuşuna basıldığında dış ünitede rahatsız etmeyiniz ışığı yanar ve zil aktif halden pasif hale geçer. Temizlik tuşuna basıldığında dış ünitede temizlik ışığı yanar. Kolay kullanım ve istikrarlı DND/MUR özelliği sayesinde otele konfor katar.
Hotel Doorbell sistemi sizi sürekli yinelenen kağıt masrafından kurtarır, DND kartları yaşanan sorunları ve yanlış anlamaları ortadan kaldırır.

**ENERGY SAVER***

Speedkey Energy Saver Switch'ler 220V direkt bağlantı yolu ile çalışır. Dahili röleye sahiptir, ekstra röleye ihtiyacı yoktur. Kapı kilitlerinde bulunan IC, RF ve manyetic kartlarla uyumludur. Elektronik kilit kullanmayan oteller için IR switch'li modeller de mevcuttur. 16/32 Amper ve 20 saniye gecikmeli kapanma süresi seçenekleri ve yangına dayanıklı çerçevesi ile otel odası enerji tasarrufu kontrolüne uygundur.

Bültene Kayıt Olun

Kayıt Ol

Teknik Destek İçin: TEL : +90(262)6421100