NETSUM ÇÖZÜMLERİYLE KALİTENİZİ BİR ADIM ÖTEYE TAŞIYIN !

 

Altyapı ve Yapısal Kablolama Çözümleri

Netsum hizmetlerinin omurgasını oluşturan bilişim teknolojileri altyapı ve yapısal kablolama sahasındaki amacı, kurumlarda düzenli ve performanslı çalışan bilgi sistemleri altyapıları kurmak ve kurulmuş olanları aynı kalite seviyesine çekmektir. Bu amaca ulaşmak için, kurumun bugünkü ve yarınki olası bilgi sistemleri ihtiyaçları sürekli olarak takip edilir. Ortaya çıkması muhtemel darboğazlar önceden saptanır ve çözüme yönelik öneriler kuruma aktarılır. Bu şekilde, bilgi sistemlerinin kuruma sağladığı verimlilikte süreklilik sağlanır.

Yapısal kablolama sistemi bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini (data, CCTV, hırsız alarm, güvenlik girişi, yangın alarm, enerji sistemi gibi) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı türlerinin oluşturduğu, yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapıdır.

Altyapı sistemleri açık mimari, standardize edilmiş medya ve katmanları, standart bağlantı arayüzleri, ulusal ve uluslararası standartlara bağlılık, toplam sistem tasarımı ve uygulaması gibi önemli özelliklere sahiptir. Bu sistemler kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı ağın en uzun süre kullanılan parçasıdır ve dolayısıyla doğru ve emniyetli bir şekilde yapılandırılmalıdır.

Netsum, ana faaliyet alanı olan altyapı ve yapısal kablolama hizmetlerindeki tecrübesi ve referanslarına ilave olarak, partner olduğu ana firmaların kurulum şartlarını da bu firmaların desteği ve kontrolü ile yerine getirmekte, bu sayede garanti sürelerini çok uzun tutabilmektedir.

Netsum aşağıdaki sahalarda altyapı ve yapısal kablolama çözümleri sunmaktadır:
Yapısal kablolama (metal ve fiber) çözümleri, UPS ve şebeke altyapı çözümleri, Telefon kablolaması, Kesintisiz güç kaynağı cihazları (UPS) satış ve kurulum, Fiber optik kablolama çözümleri, Kablosuz (wireless) iletişim çözümleri, Topraklama sistemlerinin kurulması, DLP kablo kanal sistemleri çözümleri, Network switch kurulumları ve konfigürasyonu, Server ve kablolama rack kabinetleri çözümleri, Sistem odası dizayn ve kurulum hizmetleri, Sistem odası hassas kontrollü klima sistemleri çözümleri, Sistem odası izleme birimleri çözümleri, Yükseltilmiş döşeme sistemleri çözümleri, Sistem odası yangın algılama ve söndürme sistemleri çözümleri, Sistem odası kartlı ve biometrik geçiş sistemleri çözümleri, Sistem odası yangına dayanıklı mimari yapı, kapı ve data kasaları, Kurduğumuz data kablolamasının ayrıntılı test ve sertifikasyonu hizmeti, Telefon santralleri çözümleri, Sonlandırma, fiber optik kablo ek montajı, Fiber optik kablo (fusion splicer) ek aleti satışı ve aksesuarları, Fiber optik kablo ölçü aleti (OTDR), test cihazları satışı, Fiber optik danışmanlık hizmetleri, Switch ve kablolama ağ ürünleri satışı, Her türlü fiber optik kablo sonlandırma ve OTDR test hizmetleri

Bültene Kayıt Olun

Kayıt Ol

Teknik Destek İçin: TEL : +90(262)6421100