DATALARINIZ ANALİZİ SİZLERE NE ANLATIYOR ? CEVABI NETSUM'LA...

DaTa Analitik Hizmetleri


‘Büyük Veri’ kavramı, matematiksel programlama ve bilimsel sezginin çok önemli bir kombinasyonu olan veri bilimi ile oldukça bağlantılıdır. Özellikle optimum kararların alınmasında, model çıktılarının ilgili iş süreçlerine en uygun biçimde entegre edilmesinde ‘büyük veri analitiği’nin kullanıldığı düşünülürse, söz konusu kavram bir işletmenin değerlerinin üretilmesi açısından oldukça önemlidir.

‘Netsum olarak, ‘büyük veri analitiği’nin önemli bir bileşeni olan çok büyük ölçekli verinin efektif bir biçimde işlenmesi yeteneğine sahip olunması açısından ‘büyük veri analitiği’ kavramına sektörde önemli ölçüde hizmet vermekteyiz.

Büyük veriden yararlanmak, veriyle çalışan ve değişik yeteneklerle donatılmış bir takıma gereksinim olduğu kadar akademi ile de etkin bir işbirliğini gerektirir ki Netsum bu hususları kendisi için önemli bir misyon olarak belirlemiştir. İleri düzey istatistik, veri madenciliği, makine öğrenmesi, metin madenciliği gibi ileri düzey analitik teknikleri kullanan değişik becerilerle donatılmış takım, veri analitiğine ilişkin süreçlerde öncelikle sorgulama yapar, veriyi görselleştirir ve detaylı analizler için ilgili istatistiksel yöntemleri kullanır.

Bültene Kayıt Olun

Kayıt Ol

Teknik Destek İçin: TEL : +90(262)6421100